iPhone 14 vs iPhone 13: що обрати

Обидві моделі iPhone 13 і iPhone 14 вже здобули популярність серед користувачів завдяки високоякісним функціям та ефективній роботі під управлінням iOS. Але чим саме вони відрізняються одна від одної? Розглянемо ключові відмінності між цими двома смартфонами, щоб було легше визначити, чи варто власникам iPhone 13 переходити на iPhone 14, яка побачила світ у вересні 2022-го, чи може задовольнятися старою моделлю. Ця стаття також буде корисною для тих, хто має старіші версії телефонів від Apple чи шукає для себе свій перший айфон. Порівняльний аналіз допоможе прийняти зважене рішення.


iPhone 14 vs iPhone 13

Дизайн: в чому різниця

Основні особливості дизайну моделей, що розглядаються, практично однакові. Тому користувачі, які вирішать купити iPhone 14 (https://storeinua.com/ua/apple-all-uk/iphone/iphone-14 — за посиланням доступні оригінальні та гарантовано нові моделі), суттєвої різниці не побачать — та ж сама форма, заокруглені кути, рівні та плоскі грані. Різниця хіба що полягає в верхній рамці — її трохи зменшили, внаслідок чого екран оновленої версії виглядає більшим. Невеликі відмінності є в палітрі кольорів. Наприклад, в айфоні 13 доступні моделі green, pink, яких немає в айфоні 14. Проте в новішій базовій версії є колір purple.

Не відрізняються і матеріали виконання. Рамка корпусу виконана з переробленого алюмінію. Передня та задня частини являють собою надміцне покриття Ceramic Shield зі скла. Якщо говорити про вагу, то попередник на 2 г важчий.


Дисплей: чи є відмінності

В цьому плані основні параметри цих двох моделей майже ідентичні, що говорить про стабільність та високу якість дисплеїв у серії iPhone. Обидва смартфони мають:

  • дисплей розміром 6.1” — забезпечує комфортний перегляд контенту та навігацію;
  • OLED екрани — відомі своєю яскравістю, контрастністю та живими кольорами;
  • роздільну здатність Super Retina XDR, яка становить 2532 x 1170 пікселів — забезпечує докладність та чіткість зображень;
  • щільність пікселів на рівні 460 на дюйм — робить текст та графіку дуже чіткими.

Такі технічні характеристики свідчать про те, що обидва смартфони забезпечують високу якість відображення зображень.


iPhone 14 vs iPhone 13

Основні параметри

Як вже й звикли, кожна наступна лінійка смартфонів від Епл має випереджати попередню. Проте слід зазначити, що останнім часом темпи прогресу скорочуються. Та все ж є деякі покращення в айфоні 14. Виокремити слід такі зміни:

  • підвищена енергомісткість акумулятора — 3279 мА·г проти 3240 мА·г;
  • 6 Гб ОЗП проти 4 Гб ОЗП;
  • покращений стандарт Bluetooth 5.3;
  • операційна система — iOS16, в той час, як в старішій моделі — iOS15;
  • той самий чіп A15 Bionic, але з оновленням — має продуктивний 5-ядерний графічний прискорювач;
  • Wi-Fi 6E зі збільшеною пропускною здатністю.

Варто врахувати, що час автономної роботи залежить від формату користування смартфоном. Найбільше акумулятор розряджається при перегляді відео онлайн, а також активному ігровому процесі.


Можливості фото- та відеознімання

iPhone 14 має модернізований режим автофокусування. Це означає, що він може забезпечити кращу якість селфі-знімків та картинки під час відеозв’язку. В обох смартфонах камерні модулі мають по 2 об’єктиви на 12 Мп. Айфон14 вражає вдосконаленим портретним режимом. Також був покращений нічний режим. Гаджет пропонує додатковий етап обробки фото — Photonic Engine. Завдяки цьому світлини чіткіші. Режим ActionMode допомагає фотографувати під час руху.

Обидва смартфони дозволяють досягати рівноваги між світлом і тінями, а також забезпечують високу деталізацію завдяки Deep Fusion та розширеній динаміці зображення за допомогою Smart HDR 4.

Як можна бачити, відмінності є, проте їх не багато. Купувати новішу модель варто, якщо справді потрібні оновлені функції чи планується використовувати смартфон для геймінгу.
Сайт створено при підтримці Відділу освіти та культури Посольства США в Україні

© 2023.